Potwory

Go down

Potwory

Pisanie by Mistrz Gry on Sro Paź 24, 2012 8:06 pm

Ogr

Człekokształtne stworzenie, ze zgarbioną pozycją ciała. Ogr, sięga blisko trzech metrów. Istota, krępej budowy potężna i bezlitosna. Często przedstawiana w wielu magicznych podręcznikach, jako humanoid obdarzony szarą skórą, z maczugą w ręku.
Niestety Ogr, zajada się mięsem, często nie gardząc nawet tym ludzkim. Jednak mimo, iż cechuje go nadnaturalna siła, pokonanie tego potwora nie należy do najtrudniejszych misji.
Ogry dzielą się na: zwykłe, pustynne, ogry - magowie.
Najgroźniejszą jest ta trzecia grupa, gdyż Ogry - Magowie, posiadają dość sporą wiedzę na temat pradawnych zaklęć i mogą przysporzyć nie lada problemów. Jednakże niewielki odsetek tych stworzeń zalicza się do Ogrów - Magów.

Troll

Stwór bardzo dobrze znany z mitologii skandynawskiej. Troll, to dość specyficzne stworzenie, gdyż może to być zarówno olbrzym, skrzat, jak i karzeł. Trolle, różnią się między sobą wyglądem i charakterem. Najczęściej jednak przedstawiciel trollowego gatunku bywa mało inteligentny, cechuje go zachłanność, chciwość, agresja i starość...Troll, to stworzenie podstarzałe, jednak niech nie zmylą cię, zmarszczki! Istota, ta jest bardzo zwinna i potrafi dać w kość, szczególnie ludności zamieszkałej w terenach górskich, leśnych, morskich. Należy pamiętać, że promienie słońca przyczyniają się do destrukcji Trolla. Gdy tylko owe stworzenie zetknie się z jasnymi promieniami, zmienia się w kamień. Dlatego, często owy stwór, wychodzi na psoty w nocy.

Smok

Najprościej opisać tę istotę, jako gada obdarzonego skrzydłami. Krzyżówka ogromnej jaszczurki z ptakiem. Skórę wyłożoną ma tysiącami kolorowych łusek. W zależności od konkretnej rasy posiada specyficzne zdolności:
Smok Miotacz - uzbrojony w talent ziania ogniem gdzie się da, nawet na odległość trzydziestu metrów.
Smok Zmroźnik - obdarzony zdolnością zamrażania. Jest przeciwieństwem Miotacza, potrafi zmrozić wszystko na odległość trzydziestu metrów.
Smok Chiński - charakteryzują go zawiłe szpony i wąska, siwa bródka. Jest to smok obdarzony aparatem mowy, nie bywa groźny, wręcz przeciwnie pomaga społeczności czarodziejskiej. Przyjazne stworzenie, które potrafi obdarzyć słuchacza nie raz mądrymi opowiastkami, prosto z Bliskiego Wschodu.

Nimfa Wodna

Znana jako piękna syrena, złotowłosa, zwabiająca swym głosem i ponętnymi kształtami. Potrafi oczarować pieśnią, wprowadzić człowieka w trans, wtedy ofiara zmuszona jest wykonywać polecania Nimfy. Często piękna syrena, porywa ludzi w morskie głębiny i potrafi więzić przez długi okres czasu. Bawi się, ludźmi niczym szmacianymi lalkami. Nimfa Wodna, to postać owiana tajemnicą, wiele jeszcze o niej nie wiadomo. Wydaje się być ciepłą ostoją marynarzy, a w gruncie rzeczy jest to parszywa istota, cechuje ją, upodobanie w krwawych torturach na swych ofiarach.

Sfinks

"Co to za zwierzę, które rano chodzi na czterech nogach, w południe na dwóch, a wieczorem na trzech?"
Sfinks, to potwór posiadający ciało lwa i głowę kobiety. Istota uskrzydlona, często strzegąca tajnych wejść. Sfinks, przepuści tylko tego, kto zna odpowiedź na jego zagadkę. Ci, którzy podają błędną odpowiedź, giną bez wieści. Jakby rozpłynęli się w powietrzu.

Lew Nemejski

Olbrzymi lew, którego skóry nie jest w stanie przebić żadne ostrze. Agresywny, pustoszy okolicę w jakiejś się znajduje. Jednak warto dodać, że jest to zwierze niebywale inteligentne, sprytne, pewne siebie i swej siły. Stworzenie zadziwiające szybkością i zdolnościami łowczymi. Lew Nemejski jest wręcz królem wśród potworów, wzbudza respekt i szacunek z każdym swym ruchem.

Lamia

Lamia, to istota obdarzona złudną pięknością, wabi swym "przyjaznym obliczem" młodzieńców i dzieci. Każdą zwabioną osobę zabija, podczas egzekucji jej twarz zmienia się w obrzydliwą, trupią maskę. Lamia była niegdyś szczęśliwą, zakochaną kobietą, niestety zakosztowała zakazanego owocu. Cudzołożyła z żonatym. Jej życie było sielanką przez krótki czas. Lamia spełniała się w roli matki, ale jej dzieci zabiła wściekła żona kochanka, gdy tylko dowiedziała się o długoletnim romansie. Od tamtej pory Lamia, nie może znieść widoku szczęśliwych kobiet u boku mężczyzn, rażą ją przystojni mężczyźni. Aby sprawiać kobietom ból, porywa ich dzieci i mężczyzn, uśmiercając kochane osoby.

Oni

Oni, to inaczej diabły. Najczęściej spotykaną odmianą są półnagie osobniki z rogami na głowie. Mają szerokie paszcze i spiczaste uszy. W rękach trzymają widły, czasem "młotek szczęścia". bądź "nieszczęścia"
Ich charaktery bywają bardzo różne – od krwiożerczych po łagodne i śmieszne.

Onryu

Są to duchy, które błąkają się po krainie żywych, ponieważ miota nimi chęć zemsty. Zazwyczaj blade zjawy, poubierane w pół zeżarte szmaty, przedstawiają ludzkie sylwetki w upiorny sposób.
Onryu, często unoszą się nad ziemią, potrafią się dematerializować. Wymęczają swe ofiary psychicznie, zdolne są do podążania za owym osobnikiem po całym świecie. Trudno się od nich uwolnić na domiar złego zazwyczaj sieją zamęt i zgrozę w wioskach, znęcając się nad biednymi wieśniakami.

Ko-dama

Ko-dama, to przyrodnicze duszki zamieszkujące wnętrza drzew. Owe stworzenia, można jedynie usłyszeć. Mają zdolność naśladowania głosu ludzkiego. Ko - damy, bywają dość przyjazne, lecz jeśli ktoś zetnie, bądź okaleczy drzewo, w którym przyszło im żyć narazi nie tylko siebie na nieszczęście i pecha, ale i swych bliskich.

Neko-mata

Są to potwory przypominające olbrzymie, zmutowane koty. Owe Neko-mata, poruszają się na tylnich łapach, wyposażone w szpony, posiadają również dwa ogony. Koci demon, zdolne są do płatania okrutnych i bolesnych figli. Posiadają interesujące moce, potrafią kontaktować się ze zmarłymi i manipulować duchami. Mają władzę nad tajemniczymi ogniami i ich charakterystyczną cechą są zdolności taneczne. Koty, wprowadzają się nawzajem w trans.

Łania Fybrydejska

Zwinne stworzonko. Łania Fybrydejska charakteryzuje się niespotykanym wyglądem. Posiada złote rogi, srebrną sierść i srebrne kopyta. Jest stworzeniem niebywale ładnym, pociesznym i delikatnym. Trudno zauważyć owe stworzonko, jednak mimo przyjemnej aparycji warto na nią uważać. Potrafi wprowadzać ludzi w trans złudnego poczucia szczęścia i wolności./ Jeśli macie pomysł jeszcze na jakieś potwory, śmiało dawajcie znać!.
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 181
Join date : 26/04/2012

Zobacz profil autora http://kaidan.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach